שער הדולר

שער הדולר

אם ברצונך לקבל מידע על שער הדולר, הגעת למקום הנכון.

שער הדולר

שער הדולר היום:

1 דולר = מתעדכן אונליין...
* מעודכן ל :

מהו שער הדולר

שער הדולר היציג נקבע ע"י בנק ישראל בימים ב'-ה' בשעה 15:15 וביום ו' וערבי חג בשעה 12:15. ביום ראשון אין מסחר בדולר. השער היציג מבוסס על ממוצע של שערי קניה ומכירה של עסקאות דולריות שנדגמו במסחר הבין-בנקאי באותו יום בשעות מסוימות. השימוש בשער הדולר היציג הוא בעיקר על מנת לקבל אינדיקציה לגבי ערכו של הדולר, ואין הוא מחייב חוקית: הצדדים יכולים להסכים על שער דולר שאינו בהכרח שער הדולר היציג.

היסטוריה של הדולר

ערך זה עוסק במטבע לאומי במספר מדינות. לערך העוסק במטבע הלאומי של ארצות הברית, ראו דולר אמריקני.
דולר אמריקנידולר הוא המטבע הלאומי במספר מדינות. הידוע מביניהם הוא הדולר האמריקני. מקור השם "דולר" אינו אמריקני, אלא דווקא גרמני - "טאלר" (Thaler או Taler), על שם מטבעות שהוטבעו במכרות הכסף של עמק יואכימסטאל בבוהמיה (טאל thal בגרמנית = עמק).
הסימון הבינלאומי המקובל לדולר הוא $. סימון זה משמש לדולרים של מדינות שונות, וגם למטבעות שאינם נקראים דולר. כשרוצים להדגיש שמדובר בדולר אמריקני, משתמשים בסימון $US או בקיצור התקני USD.מקור של סימן הדולר הוא מן הפזו הספרדי, הסימן $ התפתח מקיצור השם על ידי כתיבת שתי האותיות P ו-S ביחד.
טענה שגויה אך מקובלת, היא שמקור סימן הדולר הוא בכינוי US לארצות הברית - האות U נכתבה יחד עם האות S ועם הזמן הפכה לשני קווים מאונכים מקבילים. טענה זו שגויה מכיוון שסימן הדולר, עם קו אחד או עם שניים, קדם להקמת ארצות הברית.